24 Haziran 2013 Pazartesi

Aret VARTANYAN- GERÇEKTEN YAŞIYOR MUSUN? yoksa sadece nefes mi alıyorsun...

    Kişisel gelişim kitaplarını hiç alışamamama rağmen niye ısrarla arada sırada da olsa okuduğumu sorarsanız inanın verecek mantıklı bir açıklamam yok!!! Bu okuduğum ikinci Aret VARTANYAN kitabı...
    Tarihimi de attım...

    Arka Kapak;
    Sana karşı dürüst olacağım.
    Bugüne kadar herkes sana bir şeyler anlatmaya çalıştı. Ailen, öğretmenlerin, toplum, gazeteler, kitaplar...Sana nasıl yaşaman gerektiğini anlattılar, ne yapman gerektiğini ve kim olduğunu. Sen fazla bir şey istemedin aslında... Mutlu, başarılı olmak, sevmek, sevilmek, hayallerini yaşamak, kendini değerli hissetmek...Yaşadıklarınla, zamanla, ruhun, zihnin karıştı. Artık sana anlatılanlara daruhun doydu.
    Ben de çok sıkıldım. Mutluluk için, başarı için, kendim olmak için bana sürekli vaatlerde bulunan kitaplardan, seminerlerden, kurallardan, öğretilerden...
    Yıllarca yol aldım, oradan oraya sürüklendim...Sonunda cümleleri topladım. Ve elimde tuttuğun sayfalara taşıdım.
    İnsanlara karıştım, gözlerine baktım, yüreklerinde yer buldum. Sorum aynıydı, " Gerçekten yaşıyor musun? Yoksa sadece nefesmi alıyorsun?"
    Her cümlesi damıtılarak yazılmış, deneyimle ve gerçek hayatla boyanmış gerçeğimi paylaşıyorum. Klişelerden, basmakalıp sözcüklerden uzak yüreğimi ve dünyamı ardına kadar sana açıyorum. Günahlarınla, sevaplarınla, eksiklerin artılarınla, karanık noktalarınla, yaralarınla sen, sensin... Tüm kapılarını açacak, seni gerçekten yaşamaya götürecek bir tane gerçek var. Elinde tuttuğun sayfalar, onu sana göstermeye geldi.

    Kitapları ve Yaşam Atölyesi ile yüz binlerce insana ulaşan Aret VARTANYAN, Gerçekten Yaşıyor musun?'da kendimiz olabildiğimiz, hayallerimizi yaşadığımız ve son nefeste "İyi ki yaşadım!" diyeceğimiz bir yaşamın sırlarını paylaşıyor.

   Uzun lafın kısası Gerçekten Yaşıyor musun? ile ben Kişisel Gelişim kitapları ile ilişkimi resmi olarak sonlandırmış bulunuyorum. Hem kendime hem de yazara haksızlık yapma durumu beni cidden mutsuz ediyor. O yüzden Kişisel Gelişim kitapları okumayı sevenlere de hayatta başarılar diliyorum:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...